Wzrastanie - listopad 2020 Zobacz większe

Wzrastanie - listopad 2020

Nowy

Listopadowe Wzrastanie już w sprzedaży! 

Temat numeru:
Kto Ty jesteś? Polak młody

Więcej szczegółów

5,00 zł

Ostatnie egzemplarze!

Przypadające w listopadzie Narodowe Święto Niepodległości kieruje nasze myśli w stronę refleksji o Ojczyźnie. Czym ona właściwie dla mnie jest? Czy utożsamiam się z nią, dbam o nią, przyczyniam się do jej rozwoju?

Gorąco zapraszamy do lektury artykułów w ramach tematu numeru. Znajdziecie tam m.in. ABC współczesnego młodego patrioty, pokazujące, że za dumą z bycia Polakiem stoją konkretne czyny i postawy. Ponadto przyglądamy się aspektowi inności w jedności – bogactwem Polski niezaprzeczalnie jest mnogość jej kultur lokalnych. Polecam także artykuł w  dziale Społeczeństwo, uświadamiający, że ciągłe narzekanie „bo w Polsce jest bez sensu” nic nie zmieni. Recepta jest prosta – zaangażuj się i kształtuj swoje otoczenie!

Listopad to także czas nawiedzania cmentarzy i modlitw za zmarłych – znanych jako wypominki. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy czytanie setek nazwisk podczas nabożeństwa ma sens – sięgnijcie do artykułu w dziale Żyję w Kościele. Koniec miesiąca to z kolei początek Adwentu – w dziale Inspiracji znajdziecie wskazówki do własnoręcznego wykonania adwentowego wieńca.

Z okazji Święta Niepodległości życzymy wszystkim owocnych przemyśleń nad tematem patriotyzmu i oczywiście – udanego świętowania. Przyjemnej lektury!

20 Inne produkty