Wzrastanie - październik 2019 Zobacz większe

Wzrastanie - październik 2019

Nowy

Papież Franciszek, w liście apostolskim skierowanym na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoniego, ogłosił październik 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.  Idąc za przykładem Papieża Franciszka, poświęcamy numer październikowy misjom i ich roli w Kościele.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Drodzy Czytelnicy „Wzrastania”,

Papież Franciszek, w liście apostolskim skierowanym na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kard. Fernando Filoniego, ogłosił październik 2019 r.

 Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokument zwraca uwagę na świadomość obowiązku misyjnego w Kościele. Jego mottem są słowa:

 Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie.

Ojciec Święty zachęca między innymi do: osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową, czerpania ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach, pogłębiania formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes.

Idąc za przykładem Papieża Franciszka, poświęcamy numer październikowy misjom i ich roli w Kościele oraz zachęcamy do realizacji miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

Dorota Glica

Red. prowadząca

17 Inne produkty