Wzrastanie - marzec 2019 Zobacz większe

Wzrastanie - marzec 2019

Nowy

Numer poświęcony spowiedzi, w którym zachęcamy do pozbycia się obaw i strachu przed wyznaniem grzechów i podpowiadamy, jak przygotować się dobrze do sakramentu pojednania. Ponadto w numerze znajdziecie m.in.

- wywiad z ks. Piotrem Śliżewskim – vlogerem (kanał YT ewangelizuj_pl) i założycielem portalu DobraSpowiedz.pl
- tekst o tym, czym jest spowiedź generalna

Więcej szczegółów

1,50 zł

5,00 zł

-70%

Drodzy Czytelnicy „Wzrastania”,

z danych CBOS wynika, że do spowiedzi wielkanocnej przystępuje 67% z nas, co oznacza, że z sakramentu pokuty przed świętami skorzysta ponad 25 milionów Polaków.

 Niestety, 37% rodaków złamie dwa przykazania kościelne, mówiące o tym, żeby „przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, nie pamiętając lub nie chcąc pamiętać o tym, że „każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą”.

Powody, z jakich młodzi ludzie nie przystępują do spowiedzi, są różne, a wśród odpowiedzi najczęściej pojawiają się takie, jak: „po co mam się spowiadać bez przerwy z tych samych grzechów, to i tak nic nie zmienia”, „wstydzę się” lub co nawet chyba gorsze: „boję się, co powie na moje grzechy ksiądz”.

W tym numerze zachęcamy Was, żebyście spróbowali przezwyciężyć swoje obawy i spowiedź potraktowali nie jako przykry, odkładany na ostatnią chwilę, obowiązek, a wspaniałą okazję do pojednania się z Bogiem i z Kościołem. Podpowiadamy również, jak dobrze się do takiej spowiedzi przygotować, by w pełni skorzystać z miłosierdzia, jakie Pan Bóg nam dzięki niej ofiaruje.

 

Dorota Glica

Redaktor naczelna „Wzrastania”

W numerze znajdziemy także materiały formacyjne „Wzrastaj”.

17 Inne produkty