Przemienienie Droga do pełni życia w Chrystusie Zobacz większe

Przemienienie Droga do pełni życia w Chrystusie

Nowy

Ta książka będzie dla ciebie narzędziem nieustannego nawrócenia. Podtrzyma cię w momentach zwątpienia, poda ci rękę po każdym upadku, pocieszy cię wtedy, gdy poczujesz się osamotniony i uleczy twoje rany. Jednym słowem: ta książka będzie dla ciebie narzędziem nieustannego nawrócenia.

Więcej szczegółów

16,00 zł

Ostatnie egzemplarze!

Zadaniem tej książki jest wzbudzenie i zdynamizowanie w czytelniku procesu przemiany, przejścia do nowego stylu życia.

Tydzień po rozpoczęciu duchowej drogi z tą książką, będziesz miał poczucie, że wiele już osiągnąłeś, a po dwóch miesiącach, być może, będziesz uważał, że jest gorzej, niż było na początku. Najważniejsze jest, byś po trzech lub czterech latach mógł powiedzieć: Jestem inny niż kilka lat temu, mam więcej pokoju w sercu, mam więcej wolności, mniej się zadręczam, jestem bardziej podobny do Jezusa. (Fragment książki)

Jesteśmy stworzeniami, które otrzymały życie bez pytania nas o zdanie, nie wybraliśmy go. Jesteśmy ukształtowani przez osobiste cechy wrodzone – a zatem bez zasługi czy winy z naszej strony – przez cenne zalety i niewygodne braki, których z pewnością nie wybraliśmy.

Przejście z jednego stylu życia do drugiego polega na wyzbyciu się wad, by zastąpić je krok po kroku pozytywnymi cechami Jezusa. Polega to na obumieraniu i zwleczeniu z siebie szat starego człowieka, takich jak pycha, egoizm, złość, gniew oraz przyobleczeniu się w szaty nowego człowieka, na wzór Jezusa Chrystusa, takich jak cierpliwość, pokora, miłość…

Ignacio Larrañaga OFMCap - kapucyn hiszpańskiego pochodzenia, misjonarz w Ameryce Łacińskiej, jeden z mistrzów życia duchowego naszych czasów. Obumiera w nas coś, by coś nowego mogło się zrodzić. Muszę oczyścić swe wnętrze, by mógł je wypełnić Jezus. Muszę zniknąć, by Jezus się pojawił. Jezus we mnie musi wygładzić wszystkie krawędzie, wyrównać poziomy, ukształtować nową formę.

30 Inne produkty