Dziennik duchowy - czerwiec Zobacz większe

Dziennik duchowy - czerwiec

Nowy

Dziennik duchowy Czerwiec: Oto Ja, wspieraj, mnie! Dziennik duchowy na czerwiec to kolejny już z serii dzienników duchowych wydawanych pod hasłem przewodnim OTO JA!

Numer czerwcowy nosi tytuł: „Oto Ja, wspieraj mnie”.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Dziennik duchowy Czerwiec: Oto Ja, wspieraj mnie!

Dziennik duchowy na czerwiec to ostatni z drugiej serii dzienników duchowych wydawanych pod hasłem przewodnim OTO JA! Numer czerwcowy nosi tytuł: „Oto Ja, wspieraj mnie!” Dzienniczek składa się z fragmentów Pisma Świętego do przemyślenia na każdy dzień miesiąca, komentarz w postaci myśli, cytatu czy rozmyślania z pytaniami do osobistych rozważań oraz miejsce na notatki i własne uwagi. Całość ma 65 stron. Myślą przewodnią na czerwiec jest rozważanie nad Darem Męstwa w kontekście Ukrzyżowania Pana Jezusa. Przez dar męstwa Duch Święty pomaga ochrzczonym mężnie kierować się w życiu wiarą. Wiara jest bowiem osobistą relacją z Panem Bogiem.

Myśl tytułowa to zawołanie: „Ja cię wspieram zawsze, a więc oprzyj się o ramię Moje i walcz nie lękając się niczego"(Dz 1488). Pytania stawiane w dzienniczku w tym miesiącu pokażą nam czy ufamy Bogu? Na ile jesteś cierpliwy wobec planu Bożego? Jak często medytujesz Pismo Święte? Jaki jest twój obraz Boga? Co znaczy dla ciebie bycie narzędziem w ręku Boga? Czym jest dla mnie grzech? Gdzie w moim życiu jest miejsce Pana Boga? Jak często przystępuję do Komunii Świętej? Czego oczekuje od innych ludzi? 

Celem tego miesiąca formacji jest zaproszenie każdego z nas do dojrzałego przeżywania uczestnictwa we Mszy Świętej. Dla bardziej wymagających także zadanie - głoszenie prawdy mówiącej o tym, że Bóg jest darem, że każde spotkanie z nim jest darem. Owocem formacji tego miesiąca ma być kształtowanie nawyku przywoływania Ducha Świętego.

Kategoria

książka

Tytuł

Dziennik duchowy Czerwcowy: Oto Ja, wspieraj mnie!

Wydanie

I

Język wydania

polski

Wydawnictwo

Wydawnictwo i Księgarnia „GOTÓW” KSM

Rok wydania

2017

ISBN

978-83-87207-51-9

Ilość stron

65

Wymiary (wys./szer.)

210 mm/ 148 mm

Okładka

miękka

30 Inne produkty