Wzrastanie - marzec 2018 Zobacz większe

Wzrastanie - marzec 2018

Nowy

Wyjątkowe pismo dla młodzieży zakochanej w Bogu, i takiej co to dopiero chce się w Nim zakochać!  Najnowszy marcowy numer już w sprzedaży.

Więcej szczegółów

2,50 zł

W najnowszym numerze wprowadziliśmy niewielką zmianę, która pozwala wyróżnić artykuły z danej grupy tematycznej: wiara, społeczeństwo, wyzwania, sztuka - poprzez kolor u dołu strony.

W numerze marcowym niesamowity artykuł o oratorium pt." Wspólnota - mój drugi dom" Karola Mendruń. W części poświęconej formacji "Oto, ja" - wywiad z cyklu "Łowcy Biskupów" - z Księdzem Biskupem Leszkiem Leszkiewiczem (biskupem pomocniczym Diecezji Tarnowskiej). Ksiądz Biskup zachęca nas do słuchania kogoś przez małe k (mamy, koleżanki, kolegi czy taty), by później móc i wiedzieć jak słuchać Kogoś przez duże K - Jezusa.

"Przez to, że nie jesteśmy nauczeni bycia w realacji z drugim człowiekiem, mamy utrudnione spotkanie z Panem Bogiem" - mówi ks. Bp. L. Leszkowski - patrz "Ł owcy Biskupów" str. 6-8. W tym numerze też wyjątkowo druga rozmowa z biskupem Wiesławem Śmiglem. o miłości, czystości i powołaniu - rozmowa Karoliny i Macieja Piech.

Wyprawy krzyżowe - gorący temat podsycający niezdrowe emocje - na czynniki pierwsze rozkłada Marek Halber w artykule pt.: "Bóg tak chce!". Pomagając nam tym samym zmierzyć się z przeciwnikami Kościoła, którzy zawsze argument wypraw krzyżowych wysuwają, gdy chcą zaatakować Kościół i osoby wierzące.

Dla sympatyków historii artykuł pt. "Odzyskać arcydzieła" Edyty Żyły i artykuł o Leopoldzie Kuli ps. "Lis" - Dariusza Szady. Skłaniający do refleksji artykuł o edukacji "Po co mamy się uczyć? Edukacja w XXI - konieczność czy zbędna aktywność", autor dr G. Osiński pisze o podjętej w Japonii uchwale, by zlikwidować kierunki humanistyczne i społeczne oraz ekonomię i prawo z uniwersytetów, która to decyzja rządu Japonii wpisuje się w nurt transhumanizmu. Czy transhumanizm grodzi i nam?

Dla nie wierzących w siebie artykuł z okładki "Talenty Czy ja też coś mam?" Damiana Krawczykowskiego, a dla miłośników literatury "Szczęście w słoiku" Kasi Kusy. 

30 Inne produkty