Dziennik duchowy - marzec Zobacz większe

Dziennik duchowy - marzec

Nowy

Dziennik duchowy Marzec: Oto Ja, prowadź mnie! Dziennik duchowy na marzec to kolejny już z serii dzienników duchowych wydawanych pod hasłem przewodnim OTO JA! Numer marcowy nosi tytuł: „Oto Ja, prowadź mnie!”.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Dziennik duchowy Marzec: Oto Ja, prowadź mnie!

Dziennik duchowy na marzec to kolejny już z serii dzienników duchowych wydawanych pod hasłem przewodnim OTO JA! Numer marcowy nosi tytuł: „Oto Ja, prowadź mnie!” Dzienniczek składa się z fragmentów Pisma Świętego do przemyślenia na każdy dzień miesiąca, komentarz w postaci myśli, cytatu czy rozmyślania z pytaniami do  rozważań oraz miejsce na notatki i własne uwagi i przemyślenia. Całość to 67 strony. Myślą przewodnią na luty jest rozważanie nad Darem Pobożności w kontekście Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni.

Myśl tytułowa to zawołanie:

"Prowadź mnie drogami, jakimi zechcesz ja nie będę ich dociekać. Pójdę ufna za Tobą.Twoje młosierne Serce wszystko może." (Dz. 228).

Codziennym słowom Ewangelii z dnia towarzyszą rozważania i pytania do pogłębionej refleksji: za kogo się uważamy, czego pragniemy, czy pragniemy Boga, która ocena jest dla mnie ważniejsza Jezusa czy ludzi dookoła, na ile jestem w stanie pozwolić Jezusowi na radykalne działania w mojej duszy... nawet jeśli sensu ich nie zrozumiem, komu ufam bardziej Bogu czy sobie.

Zachęcamy do nabycia dziennika duchowego na marzec i podjęcia formacji - nie ma co czekać - OTO JA, PROWADŹ MNIE!

Celem tego miesiąca formacji jest odkrycie Daru mądrości, który polega na tym, ze potrafimy zaufać Bogu i jemu się oddać poprzez tytułowe wołanie Oto Ja, prowadź mnie.

Dodatkowo w tym miesiącu towarzyszyć nam będą myśli Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa - De Imitaciones Christi" wielkiego myśliciela, teologa i mistyka niemieckiego. Zgodnie z przemyśleniami Tomasza a Kempis rozwijanie naszego życia duchowego może się dokonywać poprzez naśladowanie Boga w Jego działaniu poprzez ciągłe zadawanie sobie pytania: Co w takiej sytuacji zrobiłby Chrystus?

Kategoria

książka

Tytuł

Dziennik duchowy Marzec: Oto Ja, prowadź mnie!

Wydanie

I

Język wydania

polski

Wydawnictwo

Wydawnictwo i Księgarnia „GOTÓW” KSM

Rok wydania

2017

ISBN

978-83-87207-51-9

Ilość stron

67

Wymiary (wys./szer.)

210 mm/ 148 mm

Okładka

miękka

 e

30 Inne produkty