Modlitewnik bł. Karoliny Zobacz większe

Modlitewnik bł. Karoliny

Nowy

Modlitwy, rozmyślania i śpiewy ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny

Sól ziemi – wiara jako spotkanie z osobą. 

Modlitewnik błogosławionej Karoliny, podtytuł Sól ziemi – wiara jako spotkanie z osobą. Modlitewnik zawiera modlitwy, rozmyślania i śpiewy ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Modlitewnik błogosławionej Karoliny. Modlitwy, rozmyślania i śpiewy ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Sól ziemi – wiara jako spotkanie z osobą

Wyjątkowa pozycja będąca wynikiem prac Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej. Na broszurę składa się życiorys błogosławionej Karoliny - patronki wielu ruchów i stowarzyszeń katolickich między innymi patronki Ruchu Czystych Serc czy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pozycja zawiera modlitwy wstawiennicze za przyczyną bł. Karoliny i modlitwy zawierzenia, różaniec z bł. Karoliną, litanię do bł. Karoliny Kózkówny oraz modlitwy do wykorzystania podczas adoracji. Poza tym fragmenty rekolekcji o bł. Karolinie, które odbywały się w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, a głoszone były przez księdza Stanisława Cyran i pieśni.

W przedmowie do książki bp opolski Andrzej Czaja pisze, że „wczytując się w życiorys błogosławionej Karoliny można stwierdzić, że to postać pod wieloma względami niezwykła. „Pokazała”, że aby osiągnąć świętość, nie trzeba się urodzić w znanym miejscu, w bogatej rodzinie ani dokonywać spektakularnych dzieł. (…) Doskonale wiedziała, że nie jest najważniejsze to, co robi, ale jak to wykonuje i Kto jest motywacją jej działania. (…) i dalej bp A. Czaja pisze: „Szczególnie urzekająca w postawie Karoliny jest wierność Bogu i zaufanie Prawdzie, aż po męczeńską śmierć. To, co stało się u schyłku życia, gdy Karolina stanowczo sprzeciwiła się złu i przemocy, było konsekwencją całego łańcucha wyborów i decyzji, które podejmowała od pierwszych chwil świadomego życia. W życiu Błogosławionej Bóg był zawsze na pierwszym miejscu i dlatego nie mogła nie poświęcić wszystkiego, aby ocalić przyjaźń z Jezusem i zachować swoje wewnętrzne piękno i czystość ”  

 

Kategoria

książka

Tytuł

Modlitewnik błogosławionej Karoliny

Wydanie

I

Język wydania

polski

Wydawnictwo

Wydawnictwo i Drukarnia Świętego Krzyża w Opolu

Rok wydania

2012

ISBN

978-83-7342-321-3

Ilość stron

65

Wymiary (wys./szer.)

210 mm/ 148 mm

Okładka

miękka

 

30 Inne produkty