Dziennik duchowy - luty 2020 Zobacz większe

Dziennik duchowy - luty 2020

Nowy

Daj się zaprosić do kolejnej wędrówki śladami Słowa. Odwagi i do dzieła.

Dzienniki zawierają słowa Pisma Świętego na dany dzień, rozważanie z pytaniami do medytacji oraz miejsce na osobiste notatki czy przemyślenia.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Trzymasz w ręku kolejny zeszyt naszego dziennika medytacji. Nieważne, czy widzisz go pierwszy raz w życiu, czy może jest to kolejny etap Twojego odkrywania Dobrej Nowiny. Ważne natomiast, Kto chce Ci przekazać najwspanialszą prawdę o Bogu i Jego miłości do Ciebie: On sam, za pomocą tego niezwykłego listu, jakim jest Biblia. Czytaj go więc z pasją właściwą dla człowieka chcącego poznawać wciąż na nowo ukochaną osobę. Dołącz do tych, którzy na kartach Pisma odkrywali z radością odpowiedzi na swoje najważniejsze pytania. Roman Brandstaetter, teolog i poeta, w taki sposób opisywał swój zachwyt tym cudownym darem kochającego Ojca:

Bądź pozdrowiona I pochwalona I błogosławiona Biblio (…) Księgo, Do której codziennie wracam Coraz uboższy o świat I coraz bogatszy O Ciebie, O Ciebie, (…) Na skrzyżowaniu niezliczonych czasów – Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Są tylko ich znikomym odpryskiem – Pan wywiódł Cię ze swojej pamięci Na użytek ludzkiego umysłu W miarę rozległego i w miarę ciasnego, I według prawideł, Rządzących nieporadnością ludzką, Pomniejszył niewyrażalne do wymiarów wyrażalnych, Niewidzialne do wymiarów widzialnych, I tam, gdzie i te wymiary Okazały się niedostępne dla człowieka, Stworzył Symbole, Podobieństwa, Przypowieści I obrazy, I uczynił je Służebnicami ludzkiej nieporadności, Usiłującej wyrazić niewyrażalne. „Hymn do Biblii” Niech dobry Bóg również w nas zaszczepi ten wspaniały zachwyt słowami, które dają życie wieczne.

Z pamięcią w modlitwie

ks. Marcin Modrzejewski

30 Inne produkty