Dziennik duchowy - lipiec Zobacz większe

Dziennik duchowy - sierpień 2019

Nowy

Drogi młody przyjacielu, oddajemy w Twoje ręce kolejny już dziennik medytacji. Może jest to już Twój następny i – mamy nadzieję – nie ostatni zeszyt, na którego kartkach Bóg chce Ci pokazywać swoją miłość.

Dzienniki zawierają słowa Pisma Świętego na dany dzień, rozważanie z pytaniami do medytacji oraz miejsce na osobiste notatki czy przemyślenia.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Jego słowo przesiąknięte jest Nim samym, a – jak pisze św. Jan – On jest miłością, więc czytając fragmenty Pisma Świętego, nie ma sposobu, aby nie spotkać się z Ojcem, który kocha. Jeśli pierwszy raz trzymasz w ręku nasz dziennik, to po pierwsze gratuluję Ci dobrego wyboru, a po drugie zapewniam, że najprawdopodobniej rozpoczyna się jedna z piękniejszych przygód Twojego życia. Jezus jest miłośnikiem człowieka i zaprasza Cię do odkrycia, kim jesteś w Jego oczach. Słowa Ewangelii, Psalmów i innych ksiąg Biblii oraz przemyślenia Twoich rówieśników wraz z pytaniami, z którymi sami na co dzień się mierzą, są nieocenioną pomocą na drodze do poznania Prawdy. Jakiś czas temu pisaliśmy o synodzie biskupów pochylającym się nad sprawami ludzi młodych. Mieliśmy okazję razem śledzić pierwsze myśli i słowa skierowane do nas przez pasterzy Kościoła, kiedy rozpoczynało się to spotkanie. Dziś proponuję Wam wspólną lekturę dokumentu podsumowującego ów synod. Papież Franciszek niedawno podpisał adhortację „Christus vivit” – „Chrystus żyje”, skierowaną do ludzi młodych i wszystkich, którym na sercu leży dobro młodych dusz. Jej fragmenty przez dłuższy czas będą towarzyszyć naszym medytacjom. Na kolejny miesiąc wspólnego rozczytywania się w słowie serdecznie błogosławię. ks. Marcin Modrzejewski

30 Inne produkty