Wzrastanie - listopad 2018 Zobacz większe

Wzrastanie - grudzień 2018

Nowy

W numerze m.in.:

- obszerna relacja z Synodu i wydarzeń towarzyszących Karoliny Błażejczyk

- prawdziwa historia świętego Mikołaja

- o tym, jak wygląda dziś miejsce narodzin Jezusa pisze Magdalena Wołochowicz

- o tym, dlaczego obecność w KSM można porównać do relacji w rodzinie opowiada Patryk Czech.

Zapraszamy do lektury.

Więcej szczegółów

5,00 zł

Drodzy Czytelnicy „Wzrastania”,

grudzień to jeden z moich ulubionych miesięcy w roku. Lubię atmosferę świąt Bożego Narodzenia: ubieranie choinki, pakowanie prezentów, zapach wigilijnych po - traw. Najbardziej jednak lubię to, że spędzamy ten czas ze swoimi najbliższymi.

We współczesnym, zabieganym świecie, takie chwile naprawdę powinno się cenić. Rodzina i jej wsparcie są dla nas bardzo ważne. To dzięki niej w dzieciństwie uczymy się norm i wzorów zachowań, rozróżniania dobra od zła. Nasze kontakty z rodzicami w dzieciństwie dają nam pierwsze doświadczenia społeczne, które rzutują potem na naszą przyszłość.

Niezwykle ważną rolę rodziny dostrzega papież Franciszek, a jako wzór do naśladowania stawia Świętą Rodzinę: „Rodzina z Nazaretu zobowiązuje nas do odkrycia na nowo powołania i misji rodziny, każdej rodziny. To jest wielka misja rodziny – czynić miejsce dla przychodzącego Jezusa. Przyjąć Jezusa w rodzinie, w dzieciach, w mężu, małżonce, dziadkach, aby Jezus w niej był. Przyjąć Go w niej, aby ta rodzina wzrastała duchowo”. My również w numerze grudniowym zachęcamy do „docenienia” rodziny. Do zastanowienia się, jak ona wygląda w Waszym przypadku i przemyślenia, jakie miejsce w niej zajmujecie.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam, żebyście zawsze znaleźli swoje miejsce przy wigilijnym stole, a nowonarodzony Jezus błogosławił Waszym bliskim i rodzinom.

 

Dorota Glica

Red. prowadząca

30 Inne produkty