Wzrastanie - październik 2018 Zobacz większe

Wzrastanie - październik 2018

Nowy

Wzrastanie – październik 2018

• „Dzielmy się miłością” – o tym, dlaczego warto pomagać pisze ks. Andrzej Lubowicki

• Jak ważną rolę w Kościele odgrywa młodzież opowiada bp Marek Solarczyk

• Wywiad z ks. Markiem Decem (Caritas Polska) o tym jak potrzebni są wolontariusze

• Jak nauczyć się zaufania od św. Faustyny pisze ks. Wiesław Potakowski

Więcej szczegółów

1,50 zł

5,00 zł

-70%

Drodzy Czytelnicy „Wzrastania”,

zanim zaczęłam przygodę ze „Wzrastaniem”, kilka lat pracowałam w największej organizacji charytatywnej w Polsce – Caritas. Miałam tam okazję obserwować z bliska, jak wielka jest w nas chęć niesienia pomocy potrzebującym. Najlepiej widać to oczywiście w sytuacjach nagłych takich jak trzęsienie ziemi czy powódź.

Poszkodowanym w wichurach, które przeszły nad Pomorzem w zeszłym roku, pomagała ogromna rzesza ludzi od wspierających finansowo, przez budowlańców i młodych wolontariuszy, którzy opiekowali się dziećmi, żeby dorośli mogli spokojnie naprawiać pozrywane dachy. Pomaganie potrafiło zjednoczyć: nie ważne były wiek, poglądy, przekonania, liczyło się to, żeby dać potrzebującym odrobinę nadziei, że nie stracili wszystkiego, że nie są sami…

Ogromny podziw i szacunek czuję wobec ludzi, którzy dobroczynność uczynili stałym elementem swojego życia, tj.: wolontariuszy w hospicjach, wychowawców świetlic środowiskowych czy pomagających w noclegowniach dla bezdomnych. Taka regularna pomoc wymaga dużego zaangażowania, dyscypliny i poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Wszystkich niosących pomoc łączy jedno. Kiedy zapytamy, jakie korzyści niesie dobroczynność im samym, zgodnie odpowiedzą: pomaganie daje radość, szczęście, satysfakcję. I nie sposób się z tym nie zgodzić, czytając historie opisane w październikowym „Wzrastaniu”. Zachęcam do ich lektury, a także, do włączenia się w pomoc innym. Pamiętajcie o tym, że z innymi można dzielić się na różne sposoby, nie tylko materialnie, a dobro ma to do siebie, że zawsze powraca.

Dorota Glica

Red. prowadząca

30 Inne produkty